Odchudzanie

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej społeczeństwa. Człowiek otyły szuka pomocy u różnych specjalistów, próbuje różnych diet czy też zwiększa intensywność ćwiczeń fizycznych. Niestety często nie daje to oczekiwanych efektów. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyna jest prosta – otyłość to choroba metaboliczna, w której występuje tak ogromna liczba zaburzeń wewnętrznych, że jedna lub dwie metody nie dadzą długotrwałego efektu.

Żeby zdrowo przywrócić prawidłową masę ciała, osoba otyła musi zmienić większość swoich przyzwyczajeń a co najważniejsze wyrównać występujące wewnątrz organizmu zaburzenia. Nieprawidłowości wykryjemy za pomocą szeregu badań laboratoryjnych, w tym badania krwi, kału, śliny oraz badań obrazowych. 

Odchudzanie przez ograniczenie spożywania posiłków, czy też ogromny wysiłek fizyczny prowadzą do odchodzenia przez wycieńczenie. To nie jest dobra droga i najczęściej prowadzi do kolejnych nieprawidłowości i chorób.

Odchudzanie przez wyrównanie zaburzeń wewnętrznych nie tylko daje zdrową utratę masy ciała, ale też zabezpiecza przed chorobami w przyszłości. 

Jeżeli z wiekiem widzisz, że się powiększasz, to wizyta w Centrum Estetyki Medycznej jest właśnie dla Ciebie . 

Serdecznie zapraszamy:)

 

 

Zadzwoń do nas

Umów wizytę w siedzibie Centrum Estetyki Medycznej, zarezerwuj wizytę online lub umów się na wykonanie badań laboratoryjnych.

For English: