Odchudzanie

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, dotykającą coraz większą część społeczeństwa. Człowiek otyły szuka pomocy u różnych specjalistów, próbuje rozmaitych diet czy też zwiększa intensywność ćwiczeń fizycznych. Niestety często nie daje to oczekiwanych efektów. Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyna jest prosta – otyłość to choroba metaboliczna, w której występuje tak ogromna liczba zaburzeń wewnętrznych, że jedna lub dwie metody nie są w stanie przynieść oczekiwanego efektu.

Żeby zdrowo przywrócić prawidłową masę ciała, osoba otyła musi zmienić większość swoich złych przyzwyczajeń, a co najważniejsze dążyć do wyrównania występujących wewnątrz organizmu zaburzeń. Nieprawidłowości wykryjemy za pomocą szeregu badań laboratoryjnych, w tym badań z krwi, kału, śliny oraz badań obrazowych. 

Odchudzanie jedynie przez ograniczenie spożywania posiłków, czy też ogromny wysiłek fizyczny prowadzi do wycieńczenia organizmu i nie jest zachowaniem zdrowym. W konsekwencji prowadzić może do kolejnych nieprawidłowości i chorób.

Odchudzanie przez wyrównanie zaburzeń wewnętrznych daje nie tylko zdrową utratę masy ciała, ale też zabezpiecza przed chorobami w przyszłości. 

Zapoznaj się z materiałem video opracowanym przez dr n. med. Piotra Niedziałkowskiego, dotyczącym wpływu otyłości na spadek odporności organizmu

Zadzwoń do nas

Umów wizytę w siedzibie Centrum Estetyki Medycznej, zarezerwuj wizytę online lub umów się na wykonanie badań laboratoryjnych.

For English: