EMSlim

CZYM JEST EMSLIM?

 Modelowanie sylwetki jeszcze nigdy nie było tak łatwe, skuteczne i przyjemne! Kaloryfer na brzuchu i brazylijskie pośladki bez skalpela.

Dzięki wykorzystaniu bezpiecznego pola magnetycznego o wysokiej intensywności HIFEM (ang. High – Intensity Focused Elektromagnetic), które przepływa przez ciało wnikając w nie na głębokość 4 – 6 cm, dochodzi do tzw. skurczów supramaksymalnych (skurczu mięśni).

W trakcie jednego 30-minutowego zabiegu energia wywołuje ok. 30 tysięcy mimowolnych, bezbolesnych skurczów mięśni. Taki efekt jest niemożliwy do osiągnięcia podczas samodzielnych treningów. Dzięki temu urządzenie jednocześnie spala tłuszcz i wzmacnia masę mięśniową. W wyniku ogromnego ładunku energii jaki otrzymują mięśnie dochodzi do lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, której skutkiem jest właśnie redukcja tkanki tłuszczowej.

Ta metoda, to absolutny przełom w modelowaniu sylwetki. Seria 4 zabiegów wykonywanych co 3 – 5 dni powoduje redukcję tłuszczu o 19%, z jednoczesnym zwiększeniem masy mięśniowej o 16%. Efekty redukcji tkanki tłuszczowej są z tygodnia na tydzień coraz lepsze. 

EFEKTY

 • Lifting pośladków, czyli ich nieinwazyjne uniesienie,
 • Ujędrnienie pośladków bez iniekcji i rekonwalescencji,
 • Wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni pośladków, talii, brzucha i ud,
 • Wzmocnienie mięśni brzucha np. po porodzie,
 • Redukcja rozstępów mięśni prostych (kresy białej),
 • Wyszczuplenie talii,
 • Redukcja tkanki tłuszczowej brzucha, pośladków czy talii,
 • Połączenie redukcji tkanki tłuszczowej ze zwiększeniem masy mięśniowej w obrębie pośladków, brzucha i ud,
 • Poprawa wyglądu brzucha po liposukcji,
 • Wzmocnienie mięśni po dłuższej przerwie w treningach spowodowanych np. urazami lub rekonwalescencją po zabiegach ortopedycznych,
 • Redukcja tkanki tłuszczowej trzewnej.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Płaskie, wiotkie lub opadające pośladki,
 • Wiotki, nieumięśniony brzuch i talia,
 • Rozstęp mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie,
 • Nierówności powstałe po liposukcji brzucha lub pośladków,
 • Przygotowanie do treningów w przypadku osłabienia mięśni.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • Ciąża i okres połogu,
 • Choroba nowotworowa,
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej,
 • Rozrusznik serca,
 • Wkładka domaciczna (miedziana spirala),
 • Niewydolność płuc i serca.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Zabieg nie wymaga od pacjenta żadnych szczególnych przygotowań. Głowice urządzenia do wykonywania zabiegu mogą być przykładane bezpośrednio na skórę lub na cienką tkaninę.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg na jedną partię ciała trwa ok. 30 minut. Polega na intensywnym treningu mięśni stymulowanych przez głowicę urządzenia. W czasie zabiegu pacjent leży na łóżku.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY EMSlim A EMS

EMS oznacza elektrostymulację i od dawna jest stosowany w medycynie do stymulacji poszczególnych mięśni, na przykład po operacjach ortopedycznych. Obecnie EMS jest coraz częściej używany do treningu mięśni w klubach fitness. W tej metodzie osoba zakłada specjalny kombinezon z elektrodami, które przewodzą impulsy elektryczne przez skórę do mięśni. W efekcie dochodzi do skurczu włókien mięśniowych.   

EMS stymuluje głównie włókna mięśniowe bezpośrednio pod skórą, ponieważ prąd nie może wnikać głęboko w mięśnie. W rezultacie nielicznie stymulowane włókna mięśniowe szybko się męczą. Pacjent odczuwa zmęczenie mięśni jak po realnym treningu, ale niestety nie przekłada się to na efekty. Zwłaszcza, jeżeli EMS jest stosowany raz w tygodniu.

EMSlim działa jednak zupełnie inaczej. W tej potwierdzonej badaniami klinicznymi metodzie wykorzystuje się pole elektromagnetyczne, które dociera do dużych nerwów, co prowadzi do maksymalnego skurczu całej tkanki mięśniowej. W tym celu aplikatory są mocowane pasami na powierzchniach ciała, które mają być modelowane. Tam emitują one impulsy i generują pole elektromagnetyczne. Prowadzi to do tego, że mięśnie kurczą się tysiące razy w bardzo krótkim czasie – dokładniej 36 000 razy w ciągu 30-minutowej sesji.

Tam, gdzie EMS tylko stymuluje mięśnie powierzchniowo, EMSlim przenika do znacznie głębszych warstw mięśni i kurczy znacznie większe mięśnie. Dlatego jest tak skuteczny w przypadku dużych grup mięśni, takich jak brzuch i pośladki. Budowanie mięśni na dużą skalę automatycznie prowadzi do lepszego spalania tłuszczu. Tam, gdzie przysiady lub brzuszki aktywują około 50% grupy mięśni co trzy do pięciu sekund, EMSlim trenuje 100% mięśni 36 000 razy w ciągu 30 minut.

Po kilkutygodniowym stosowaniu EMS nie ma widocznego przyrostu mięśni ani mierzalnej utraty tkanki tłuszczowej. W przypadku EMSlim wygląda to inaczej. Po 8 tygodniach można spodziewać się średnio 16% przyrostu mięśni na wybranym obszarze i średniej utraty tkanki tłuszczowej na poziomie 19%. Dzieje się tak, ponieważ metabolizm wokół leczonej grupy mięśni jest silnie stymulowany. Zabieg działa najlepiej, jeśli regularnie pacjent regularnie trenuje i chce nadać swojemu ciału ostateczny szlif. Przy regularnym treningu wzrost mięśni i utrata tłuszczu utrzymują się długo. Tkanka tłuszczowa zmniejsza się jeszcze klika tygodni po zakończeniu zabiegów.

EMSlim

Urządzenie jest skuteczne nawet bez kontaktu ze skórą. Można wykonywać przez ubranie.

Działa na głębokość 4-8 cm, dzięki czemu skurcz obejmuje cały duży mięsień.  

Ze względu na głębokość działania nadaje się do zabiegów u wszystkich typów pacjentów.

Uzyskujemy apoptozę komórek tłuszczowych i większe mięśnie.

Po 4 zabiegach widać już pierwsze efekty.

Podczas zabiegu dochodzi do zmiany częstotliwości, żeby uzyskać skuteczną stymulację i odpowiedź tkanek.

Duża energia i komfort zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny. Nie aktywizuje receptorów bólowych i nie ma ryzyka oparzeń. Może wystąpić jedynie zmęczenie mięśni.

EMS

Elektrody muszę być założone bezpośrednio na skórę.

Energia głównie koncentruje się w warstwie powierzchniowej, a tylko niewielka dociera do mięśni.

Sprawdza się u szczupłych pacjentów. Przy średniej zawartości tłuszczu w tkance podskórnej dotarcie do mięśnia jest utrudnione.

Uczucie lekkiego mrowienia lub skurczu, co odpowiada łagodnemu wysiłkowi fizycznemu.

Potrzeba aż 40 zabiegów, żeby zobaczyć widoczne zmiany.

Stała częstotliwość, która nie ma wpływu na zwiększenie przepływu krwi czy zmęczenie mięśnia.

Intensywność jest mała ze względu na ryzyko oparzeń i ból.

Zabieg aktywuje receptory bólowe. Należy uważać na oparzenia.

PROMOCJA

1 zabieg – 500 zł

8 zabiegów – 8 x 400 zł = 3200 zł

4 zabiegi podtrzymujące efekty – 4 x 400 zł = 1600 zł

EMSlim (2 pakiety) – brzuch lub okolice parzyste (pośladki, uda, ramiona) – pakiet 16 zabiegów + GRATIS 8 zabiegów falą uderzeniową – 6400 zł

Zadzwoń do nas

Umów wizytę w siedzibie Centrum Estetyki Medycznej, zarezerwuj wizytę online lub umów się na wykonanie badań laboratoryjnych.

For English: