Kriolipoliza

Kriolipoliza spopularyzowana została w medycynie estetycznej w 2008 roku. To właśnie wtedy, amerykańscy lekarze doszli do jednoznacznych wniosków, iż podskórne komórki tłuszczowe pozostają bardzo wrażliwe na zimno. Od tego czasu minęło już ponad 10 lat. W ciągu tej dekady opracowano nowe technologie, które znacznie poprawiły skuteczność kriolipolizy, a zarazem zwiększyły bezpieczeństwo tej terapii.

Na czym polega tradycyjna kriolipoliza?

Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na wywołaniu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, przebiegającego bez uszkadzania innych tkanek. Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie ze specjalistycznymi głowicami, wzbogaconymi o panele schładzające. Głowice te przykładane są bezpośrednio do partii ciała, w których chcemy zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Urządzenie jest bardzo precyzyjne.

“Zamrażanie” adipocytów odbywa się poprzez zassanie fałdów skórnych, które są schładzane do odpowiedniej temperatury. Trwa to, w zależności od miejsca zabiegowego, od 30 do 60 minut. Po zabiegu niemalże niezwłocznie możemy powrócić do większości codziennych obowiązków.

Dlaczego warto zdecydować się na właśnie tę metodę redukcji tkanki tłuszczowej?

Kriolipoliza jest uznawana przez specjalistów za jedną z najskuteczniejszych metod redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej. Zabieg pomaga pozbyć się kilku centymetrów z obwodu oraz zredukować gromadzenie się skórki pomarańczowej. Stosowany w Centrum Estetyki Medycznej system ZWave PRO posiada certyfikat FDA w leczeniu cellulitu.   

Dużą zaletą nowoczesnej kriolipolizy jest jej skuteczność. Nadmiernie nagromadzone komórki tłuszczowe eliminowane są w sposób trwały, więc trwały jest także rezultat tej terapii. Należy jednak pamiętać, że żaden zabieg modelujący nie sprawi, że dieta i styl życia przestaną wpływać na wygląd sylwetki.

Zadzwoń do nas

Umów wizytę w siedzibie Centrum Estetyki Medycznej, zarezerwuj wizytę online lub umów się na wykonanie badań laboratoryjnych.

For English: