Poprawa struktury (gładkości skóry)

Odpowiednia poprawa struktury skóry może w znaczący sposób wpłynąć na jej wygląd. Szczególnie panie w dojrzałym wieku korzystają z zabiegów, które mogą poprawić wygląd twarzy i tym samym zachować młody wygląd na długi czas. Zmiany w skórze są związane z upływem czasu, z wiekiem bowiem na skutek zmieniającej się ilości hormonów ustaje produkcja pewnych składników, które mają istotny wpływ na jej wygląd. Zalicza się do nich między innymi kolagen jak również kas hialuronowy. Ich zmniejszona produkcja sprawia, że skóra wiotczeje, czego konsekwencją jest powstawanie zmarszczek  i wiotkość.

Jak poprawić strukturę skóry

Poprawa gładkości skóry możliwa jest dzięki zastosowaniu wielu różnorodnych zabiegów. Zazwyczaj zależy to przede wszystkim od tego, jak głębokie są zmarszczki czy zmiany kolorytu skóry. W zależności bowiem od tego można określić najlepsze zabiegi, które dadzą spodziewane efekty. Struktura skóry może być wspomagana również u nieco młodszych kobiet, aby zapobiegać szybkiemu się jej starzeniu i powstawaniu pierwszych zmarszczek. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, należy wybrać odpowiednio dobrane zabiegi na skórę, bazując na typie cery, wieku osoby u której będą wykonywane jak również wielu innych istotnych czynników.

Popularne zabiegi na twarz

Obecnie jest bardzo wiele różnorodnych zabiegów, wspomagających poprawę struktury skóry i tym samym poprawę wyglądu. Niezwykle często wybierane są te z użyciem kwasu hialuronowego, którego brak w organizmie powoduje utratę odpowiedniej gęstości skóry. Kwas może być podawany w formie zastrzyków podskórnych, w celu wypełnienia bruzd czy zmarszczek. Ponadto można stosować różnorodne produkty typu maski, jeśli zmiany nie są tak głębokie.

Do zabiegów równie często stosowanych i bezinwazyjnych zalicza się także fotoodmładzanie. Silne światło emitowane przez specjalne urządzenia przenika w głąb naskórka i skóry, prowadząc do naprawy włókien kolagenowych, co niemalże natychmiast wpływa na poprawę wyglądu skóry i zmianę jej struktury na lepszą. Bardzo dobre efekty daje również termolifting, zabieg polegający na rozgrzaniu skóry do wysokiej temperatury. W efekcie znacznie zwiększa się produkcja kolagenu, co z kolei prowadzi do poprawy struktury skóry i jej o wiele młodszego wyglądu.  Nie można także zapominać o zabiegach z użyciem botoksu, dające natychmiastowe efekty. Botoks wstrzykuje się odpowiednio w miejsca, gdzie tworzą się zmarszczki, które dzięki temu ulegają natychmiastowemu spłyceniu. Zabiegi  z użyciem botoksu muszą być co pewien czas powtarzane.

Zadzwoń do nas

Umów wizytę w siedzibie Centrum Estetyki Medycznej, zarezerwuj wizytę online lub umów się na wykonanie badań laboratoryjnych.

For English: